Drevené okná

Prečo Unistol ?

  • Odbornosť
  • Certifikované výrobky
  • Tradičný výrobca
  • Významné referencie

Drevené okná pre pasívne domy

UNIPOLAR

Eurookno je prírodný produkt, ktorý obsahuje výlučne materiály, ktoré nepredstavujú pre ekológiu žiadnu hrozbu. Jeho konštrukcia je tuhá, nie je labilná a drží svoj tvar.

Drevený trojvrstvový eurohranol z ktorého su okná vyrobené má najmenší tepelný súčiniteľ dĺžkovej rozťažnosti zo všetkých materiálov, ktoré sa na výrobu okien používajú.plast, hliník a pod.).

Masívna konštrukcia zaručuje vysokú pevnosť. Pri plastových oknách je konštrukcia okna vystužená oceľovým profilom, ktorého prierez je častokrát aj 15-20 krát menší ako prierez dreveným eurohranolom. Aj keď na prvý pohľad sa zdá, že sú okná rovnako pevné.

Každoročná starostlivosť o povrchovú úpravu okna je nevýhoda u drevených okien. Avšak pri detailnejšom pohľade na výhodu bezúdržbových plastových okien je nutné podotknúť, že všetky farebné zmeny vplyvom slnečného žiarenia a poveternostných vplyvov na plastovom okne sú nezvratné.

Drevené okno aj po 20-tich rokoch môže vyzerať ako nové, pri dodržaní pokynov na jeho údržbu. Drevené okno v malej miere prepúšťa vlhkosť (dýcha), teda  hermetický neuzatvára miestnosť ako plastové okná. Dôvodov pre výber kvalitných drevených eurookien je teda mnoho.

Kontaktujte nás, radi poradíme